Wiele branż przemysłowych wykorzystuje przyciągarki i wciągarki, które sprawdzają się we wszystkich miejscach, gdzie potrzebne jest przesuwanie zarówno w pionie, jak i poziomie. Oferowane maszyny gwarantują bezpieczny i łatwy transport bardzo ciężkich przedmiotów i ładunków o nietypowych gabarytach. Niektóre wciągarki linowe ręczne mogą zostać wykorzystane nawet przy towarach o kilkusetkilogramowej masie.
Niewymagające wysiłku przenoszenie pozwoli pracownikom na zachowanie zdrowia oraz zapobiegnie wszelkiego rodzaju urazom, na które są zawsze narażone osoby pracujące fizycznie. W naszym asortymencie znajdą Państwo maszyny naszej własnej produkcji oraz sprzęt pochodzący od uznanych liderów na rynku. W zależności od potrzeb i preferencji naszych Klientów możemy zaproponować przyciągarki linowe oraz wciągarki łańcuchowe ręczne lub elektryczne.
Gdzie wykorzystuje się przyciągarki i wciągarki?
Przyciągarki i wciągarki można wykorzystać w wielu branżach związanych z przemysłem. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie przenosi się ciężkie obiekty, np. w trakcie częstego rozładunku lub załadunku. Oferowane maszyny to znaczne ułatwienie dla pracowników fizycznych, którzy nie poradzą sobie z transportem ładunków, których masa przekracza tonę.
Przyciągarki i wciągarki wykorzystuje się w następujących branżach:
- budownictwo,
- branża remontowa oraz nieruchomości,
- warsztaty samochodowe oraz stacje kontroli pojazdów,
- magazyny,
- firmy logistyczne.
Jak dobrać udźwig przyciągarki i wciągarki?
Podczas wybierania swojego urządzenia, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na masę towarów, jakie dana maszyna ma obsłużyć. Udźwig przyciągarki i wciągarki powinien oscylować w granicach 120% masy ładunku brutto. Pozwoli to na zachowanie maksimum bezpieczeństwa przy jednocześnie sprawnej i szybkiej pracy. Zbyt duży udźwig sprawi, że podnoszenie będzie wolniejsze i mniej efektowne, natomiast za mały może nie poradzić sobie z ładunkiem i ulec zniszczeniu. Nasze przyciągarki i wciągarki linowe mogą poradzić sobie z różnymi masami – zarówno 800 kg, jak i 3500 kg! W zależności od branży warto zwrócić także uwagę na rozmiar i sposób przenoszenia urządzenia. Niektóre z produktów nadają się lepiej do bardziej stacjonarnej pracy, natomiast inne – do ciągłego ruchu.